Income Breakdown
| TV Revenue | $573K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $25K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $265K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.1M |
| Staff Wages | $40K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $15K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$863K |
$1.3M |
$-388K |
$-2.3M |
| May 2027 |
$373K |
$1.3M |
$-951K |
$-2.0M |
| Apr 2027 |
$270K |
$1.2M |
$-952K |
$-1000K |
| Mar 2027 |
$271K |
$1.2M |
$-883K |
$-48K |
| Feb 2027 |
$275K |
$1.7M |
$-1.4M |
$835K |
| Jan 2027 |
$4.3M |
$748K |
$3.5M |
$2.2M |
| Dec 2026 |
$281K |
$745K |
$-464K |
$-1.3M |
| Nov 2026 |
$276K |
$742K |
$-465K |
$-809K |
| Oct 2026 |
$75K |
$841K |
$-765K |
$-344K |
| Sep 2026 |
$99K |
$694K |
$-594K |
$422K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.0M |