Income Breakdown
| TV Revenue | $5.8M |
| TV Placement Bonus | $1.2M |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $15.0M |
| Staff Wages | $54K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $76K |
| Facility Maintenance | $768K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$24.2M |
$15.9M |
$8.4M |
$28.7M |
| Aug 2028 |
$9.0M |
$11.4M |
$-2.3M |
$20.4M |
| Jul 2028 |
$11.0M |
$11.8M |
$-846K |
$22.7M |
| Jun 2028 |
$49.2M |
$13.3M |
$35.9M |
$23.6M |
| May 2028 |
$8.7M |
$14.9M |
$-6.2M |
$-12.3M |
| Apr 2028 |
$8.7M |
$23.2M |
$-14.4M |
$-6.1M |
| Mar 2028 |
$8.7M |
$14.5M |
$-5.8M |
$8.3M |
| Feb 2028 |
$7.5M |
$16.1M |
$-8.7M |
$14.1M |
| Jan 2028 |
$6.5M |
$13.9M |
$-7.4M |
$22.8M |
| Dec 2027 |
$6.4M |
$13.0M |
$-6.6M |
$30.2M |
| Nov 2027 |
$7.7M |
$14.6M |
$-6.9M |
$36.8M |
| Oct 2027 |
$6.5M |
$15.0M |
$-8.5M |
$43.7M |