Income Breakdown
| TV Revenue | $2.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $68K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.0M |
| Staff Wages | $24K |
| Transfer Amortization | $176K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $117K |
| Facility Maintenance | $933K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$9.6M |
$3.3M |
$6.4M |
$111.7M |
| Dec 2028 |
$15.0M |
$3.2M |
$11.8M |
$105.1M |
| Nov 2028 |
$9.4M |
$2.9M |
$6.5M |
$93.1M |
| Oct 2028 |
$6.2M |
$2.6M |
$3.6M |
$86.5M |
| Sep 2028 |
$18.6M |
$2.3M |
$16.3M |
$82.7M |
| Aug 2028 |
$3.0M |
$2.4M |
$650K |
$66.2M |
| Jul 2028 |
$2.9M |
$2.2M |
$659K |
$65.4M |
| Jun 2028 |
$5.0M |
$2.2M |
$2.9M |
$64.5M |
| May 2028 |
$2.9M |
$2.2M |
$771K |
$61.5M |
| Apr 2028 |
$6.2M |
$2.2M |
$4.0M |
$60.5M |
| Mar 2028 |
$9.0M |
$2.3M |
$6.7M |
$56.4M |
| Feb 2028 |
$3.1M |
$1.8M |
$1.3M |
$49.5M |