Income Breakdown
| TV Revenue | $2.5M |
| TV Placement Bonus | $178K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $417K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.1M |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $631K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2031 |
$3.7M |
$1.7M |
$2.0M |
$21.1M |
| Dec 2030 |
$2.4M |
$1.7M |
$661K |
$19.1M |
| Nov 2030 |
$2.3M |
$1.7M |
$675K |
$18.5M |
| Oct 2030 |
$2.3M |
$1.7M |
$685K |
$17.8M |
| Sep 2030 |
$2.3M |
$1.5M |
$791K |
$17.1M |
| Aug 2030 |
$2.4M |
$1.5M |
$829K |
$16.3M |
| Jul 2030 |
$2.3M |
$1.5M |
$829K |
$15.5M |
| Jun 2030 |
$2.3M |
$1.5M |
$851K |
$14.7M |
| May 2030 |
$2.0M |
$1.5M |
$481K |
$13.8M |
| Apr 2030 |
$1.6M |
$1.5M |
$133K |
$13.3M |
| Mar 2030 |
$1.6M |
$1.4M |
$141K |
$13.2M |
| Feb 2030 |
$2.6M |
$1.4M |
$1.2M |
$13.1M |