Income Breakdown
| TV Revenue | $81K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $23K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $929K |
| Staff Wages | $53K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $17K |
| Loan Fees (Out) | $81K |
| Facility Maintenance | $135K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$107K |
$1.2M |
$-1.1M |
$-3.0M |
| Jan 2027 |
$1.5M |
$1.0M |
$442K |
$-1.9M |
| Dec 2026 |
$82K |
$915K |
$-833K |
$-2.4M |
| Nov 2026 |
$82K |
$927K |
$-844K |
$-1.5M |
| Oct 2026 |
$83K |
$1.4M |
$-1.3M |
$-686K |
| Sep 2026 |
$104K |
$758K |
$-655K |
$615K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.3M |