Income Breakdown
| TV Revenue | $3.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $116K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.3M |
| Staff Wages | $21K |
| Transfer Amortization | $185K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $14K |
| Facility Maintenance | $803K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2029 |
$11.9M |
$4.3M |
$7.7M |
$23.9M |
| Jun 2029 |
$3.3M |
$4.0M |
$-720K |
$32.7M |
| May 2029 |
$4.5M |
$3.3M |
$1.2M |
$33.2M |
| Apr 2029 |
$2.9M |
$3.2M |
$-282K |
$31.8M |
| Mar 2029 |
$3.0M |
$3.2M |
$-194K |
$31.9M |
| Feb 2029 |
$4.2M |
$3.2M |
$1.1M |
$31.9M |
| Jan 2029 |
$3.2M |
$3.2M |
$56K |
$31.4M |
| Dec 2028 |
$4.8M |
$3.1M |
$1.7M |
$31.2M |
| Nov 2028 |
$3.0M |
$3.2M |
$-211K |
$29.3M |
| Oct 2028 |
$3.3M |
$3.3M |
$35K |
$29.4M |
| Sep 2028 |
$3.4M |
$3.1M |
$218K |
$29.1M |
| Aug 2028 |
$3.7M |
$4.1M |
$-436K |
$28.8M |