Income Breakdown
| TV Revenue | $1.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $407K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $9K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $640K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$1.8M |
$2.1M |
$-318K |
$4.3M |
| Dec 2028 |
$2.0M |
$2.2M |
$-178K |
$4.7M |
| Nov 2028 |
$2.2M |
$2.1M |
$30K |
$4.8M |
| Oct 2028 |
$2.2M |
$2.3M |
$-114K |
$4.8M |
| Sep 2028 |
$2.0M |
$2.0M |
$-73K |
$4.9M |
| Aug 2028 |
$2.2M |
$2.2M |
$-18K |
$5.3M |
| Jul 2028 |
$2.1M |
$1.7M |
$443K |
$5.3M |
| Jun 2028 |
$5.2M |
$2.4M |
$2.8M |
$4.8M |
| May 2028 |
$2.1M |
$2.4M |
$-306K |
$2.1M |
| Apr 2028 |
$2.2M |
$2.4M |
$-295K |
$2.4M |
| Mar 2028 |
$2.1M |
$2.6M |
$-474K |
$2.7M |
| Feb 2028 |
$2.8M |
$2.6M |
$263K |
$3.1M |