Income Breakdown
| TV Revenue | $6.0M |
| TV Placement Bonus | $597K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $286K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $10.2M |
| Staff Wages | $48K |
| Transfer Amortization | $1.3M |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $1.3M |
| Facility Maintenance | $1.3M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2029 |
$20.1M |
$14.2M |
$6.0M |
$180.3M |
| Jun 2029 |
$30.6M |
$11.8M |
$18.8M |
$187.4M |
| May 2029 |
$7.4M |
$12.9M |
$-5.5M |
$167.3M |
| Apr 2029 |
$10.5M |
$11.8M |
$-1.2M |
$171.5M |
| Mar 2029 |
$10.4M |
$10.8M |
$-366K |
$171.5M |
| Feb 2029 |
$39.3M |
$11.4M |
$27.9M |
$170.6M |
| Jan 2029 |
$14.5M |
$10.7M |
$3.8M |
$146.1M |
| Dec 2028 |
$19.1M |
$10.6M |
$8.5M |
$141.0M |
| Nov 2028 |
$14.6M |
$10.7M |
$3.9M |
$131.4M |
| Oct 2028 |
$17.7M |
$11.6M |
$6.0M |
$126.3M |
| Sep 2028 |
$22.6M |
$11.9M |
$10.7M |
$119.1M |
| Aug 2028 |
$6.8M |
$10.3M |
$-3.5M |
$107.2M |