Income Breakdown
| TV Revenue | $1.2M |
| TV Placement Bonus | $119K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $119K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $922K |
| Staff Wages | $32K |
| Transfer Amortization | $6K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $11K |
| Facility Maintenance | $628K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$1.7M |
$1.6M |
$113K |
$672K |
| Nov 2028 |
$1.6M |
$1.6M |
$32K |
$553K |
| Oct 2028 |
$1.6M |
$1.8M |
$-120K |
$515K |
| Sep 2028 |
$1.2M |
$1.2M |
$7K |
$628K |
| Aug 2028 |
$1.3M |
$1.8M |
$-443K |
$614K |
| Jul 2028 |
$2.0M |
$1.6M |
$332K |
$1.1M |
| Jun 2028 |
$1.3M |
$1.5M |
$-218K |
$713K |
| May 2028 |
$1.3M |
$1.6M |
$-325K |
$925K |
| Apr 2028 |
$1.3M |
$1.5M |
$-189K |
$1.2M |
| Mar 2028 |
$1.4M |
$1.9M |
$-533K |
$1.4M |
| Feb 2028 |
$1.4M |
$1.6M |
$-211K |
$2.0M |
| Jan 2028 |
$1.4M |
$1.5M |
$-98K |
$2.2M |