Income Breakdown
| TV Revenue | $975K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $72K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $761K |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $51K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $13K |
| Facility Maintenance | $677K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.0M |
$1.5M |
$-465K |
$13.2M |
| Jul 2029 |
$1.3M |
$1.5M |
$-233K |
$13.6M |
| Jun 2029 |
$1.2M |
$1.4M |
$-257K |
$14.1M |
| May 2029 |
$1.3M |
$1.5M |
$-216K |
$14.3M |
| Apr 2029 |
$1.2M |
$1.4M |
$-210K |
$14.4M |
| Mar 2029 |
$1.7M |
$1.2M |
$525K |
$14.6M |
| Feb 2029 |
$1.5M |
$1.2M |
$310K |
$14.0M |
| Jan 2029 |
$2.5M |
$1.3M |
$1.2M |
$13.8M |
| Dec 2028 |
$3.8M |
$1.2M |
$2.6M |
$12.5M |
| Nov 2028 |
$3.6M |
$1.3M |
$2.3M |
$9.9M |
| Oct 2028 |
$2.4M |
$1.1M |
$1.3M |
$7.6M |
| Sep 2028 |
$5.0M |
$1.1M |
$3.9M |
$6.3M |