Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $317K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $71K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $15K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.9M |
| Staff Wages | $94K |
| Transfer Amortization | $100K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $444K |
| Facility Maintenance | $737K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$2.3M |
$4.2M |
$-1.9M |
$18.7M |
| Jan 2027 |
$2.5M |
$3.9M |
$-1.5M |
$20.5M |
| Dec 2026 |
$2.3M |
$3.9M |
$-1.6M |
$21.9M |
| Nov 2026 |
$789K |
$3.7M |
$-2.9M |
$23.4M |
| Oct 2026 |
$2.4M |
$3.6M |
$-1.2M |
$26.2M |
| Sep 2026 |
$3.3M |
$3.0M |
$340K |
$27.3M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$31.8M |