Income Breakdown
| TV Revenue | $141K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $7K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $801K |
| Staff Wages | $44K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $43K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $90K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$148K |
$979K |
$-830K |
$-4.7M |
| Jun 2027 |
$601K |
$762K |
$-162K |
$-3.9M |
| May 2027 |
$149K |
$742K |
$-593K |
$-3.7M |
| Apr 2027 |
$148K |
$876K |
$-728K |
$-3.1M |
| Mar 2027 |
$196K |
$905K |
$-709K |
$-2.4M |
| Feb 2027 |
$239K |
$789K |
$-550K |
$-1.7M |
| Jan 2027 |
$101K |
$847K |
$-746K |
$-1.1M |
| Dec 2026 |
$96K |
$785K |
$-689K |
$-364K |
| Nov 2026 |
$116K |
$765K |
$-649K |
$326K |
| Oct 2026 |
$99K |
$818K |
$-719K |
$974K |
| Sep 2026 |
$31K |
$877K |
$-847K |
$1.7M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$2.5M |