Income Breakdown
| TV Revenue | $1.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $71K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $678K |
| Staff Wages | $8K |
| Transfer Amortization | $4K |
| Debt Interest | $5K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $60K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$5.6M |
$755K |
$4.8M |
$3.4M |
| Jul 2029 |
$1.3M |
$682K |
$656K |
$-1.5M |
| Jun 2029 |
$1.8M |
$701K |
$1.1M |
$-2.1M |
| May 2029 |
$1.3M |
$705K |
$645K |
$-3.2M |
| Apr 2029 |
$1.3M |
$720K |
$607K |
$-3.9M |
| Mar 2029 |
$1.3M |
$999K |
$319K |
$-4.5M |
| Feb 2029 |
$1.3M |
$1.0M |
$283K |
$-4.8M |
| Jan 2029 |
$1.3M |
$1.3M |
$-21K |
$-5.1M |
| Dec 2028 |
$1.3M |
$1.0M |
$313K |
$-5.1M |
| Nov 2028 |
$1.6M |
$1.0M |
$611K |
$-5.4M |
| Oct 2028 |
$1.9M |
$1.1M |
$787K |
$-6.0M |
| Sep 2028 |
$1.3M |
$750K |
$545K |
$-6.8M |