Income Breakdown
| TV Revenue | $3.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $52K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.8M |
| Staff Wages | $86K |
| Transfer Amortization | $8K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $77K |
| Facility Maintenance | $617K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2027 |
$3.6M |
$2.6M |
$1.0M |
$9.8M |
| Feb 2027 |
$3.7M |
$2.7M |
$1.0M |
$8.8M |
| Jan 2027 |
$3.8M |
$2.5M |
$1.3M |
$7.8M |
| Dec 2026 |
$3.8M |
$2.5M |
$1.3M |
$6.5M |
| Nov 2026 |
$1.5M |
$2.2M |
$-671K |
$5.2M |
| Oct 2026 |
$409K |
$3.2M |
$-2.7M |
$5.9M |
| Sep 2026 |
$435K |
$1.6M |
$-1.2M |
$8.6M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$10.2M |