Income Breakdown
| TV Revenue | $22K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $1K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $411K |
| Staff Wages | $56K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $2K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $115K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2027 |
$23K |
$599K |
$-576K |
$-303K |
| Dec 2026 |
$362K |
$589K |
$-228K |
$273K |
| Nov 2026 |
$23K |
$589K |
$-566K |
$500K |
| Oct 2026 |
$23K |
$922K |
$-899K |
$1.1M |
| Sep 2026 |
$32K |
$607K |
$-574K |
$2.0M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$2.5M |