Income Breakdown
| TV Revenue | $1.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.5M |
| Staff Wages | $43K |
| Transfer Amortization | $304K |
| Debt Interest | $98K |
| Loan Fees (Out) | $2K |
| Facility Maintenance | $175K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$2.3M |
$4.1M |
$-1.8M |
$-17.6M |
| Feb 2029 |
$2.6M |
$4.3M |
$-1.7M |
$-16.2M |
| Jan 2029 |
$2.4M |
$4.9M |
$-2.5M |
$-14.8M |
| Dec 2028 |
$2.2M |
$3.8M |
$-1.6M |
$-12.5M |
| Nov 2028 |
$2.4M |
$3.9M |
$-1.5M |
$-11.3M |
| Oct 2028 |
$2.2M |
$4.5M |
$-2.3M |
$-10.1M |
| Sep 2028 |
$2.4M |
$3.7M |
$-1.3M |
$-8.1M |
| Aug 2028 |
$2.4M |
$3.2M |
$-762K |
$-7.1M |
| Jul 2028 |
$2.4M |
$4.9M |
$-2.5M |
$-6.6M |
| Jun 2028 |
$2.5M |
$4.8M |
$-2.3M |
$-4.0M |
| May 2028 |
$2.6M |
$7.5M |
$-4.9M |
$-2.0M |
| Apr 2028 |
$2.5M |
$4.7M |
$-2.2M |
$2.6M |