Income Breakdown
| TV Revenue | $1.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $61K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.0M |
| Staff Wages | $22K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $673K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$2.5M |
$2.7M |
$-202K |
$1.7M |
| Nov 2028 |
$3.3M |
$2.6M |
$654K |
$1.9M |
| Oct 2028 |
$2.5M |
$2.8M |
$-348K |
$1.2M |
| Sep 2028 |
$2.7M |
$2.6M |
$45K |
$1.6M |
| Aug 2028 |
$2.4M |
$3.1M |
$-699K |
$1.5M |
| Jul 2028 |
$2.4M |
$2.5M |
$-116K |
$2.2M |
| Jun 2028 |
$3.0M |
$2.8M |
$214K |
$2.3M |
| May 2028 |
$3.2M |
$2.9M |
$223K |
$2.1M |
| Apr 2028 |
$3.0M |
$2.8M |
$186K |
$1.9M |
| Mar 2028 |
$3.0M |
$2.7M |
$256K |
$1.7M |
| Feb 2028 |
$3.1M |
$2.7M |
$339K |
$1.4M |
| Jan 2028 |
$2.9M |
$2.2M |
$739K |
$1.1M |