Income Breakdown
| TV Revenue | $2.3M |
| TV Placement Bonus | $234K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $146K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.9M |
| Staff Wages | $48K |
| Transfer Amortization | $29K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $10K |
| Facility Maintenance | $760K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$9.4M |
$2.8M |
$6.6M |
$40.6M |
| Nov 2028 |
$9.4M |
$2.9M |
$6.5M |
$34.0M |
| Oct 2028 |
$6.2M |
$3.0M |
$3.2M |
$27.5M |
| Sep 2028 |
$18.6M |
$2.5M |
$16.1M |
$24.3M |
| Aug 2028 |
$2.9M |
$2.5M |
$401K |
$8.2M |
| Jul 2028 |
$3.5M |
$2.7M |
$746K |
$7.7M |
| Jun 2028 |
$3.5M |
$2.7M |
$814K |
$8.4M |
| May 2028 |
$3.0M |
$2.9M |
$81K |
$7.6M |
| Apr 2028 |
$2.3M |
$2.7M |
$-386K |
$7.5M |
| Mar 2028 |
$3.0M |
$3.3M |
$-239K |
$7.9M |
| Feb 2028 |
$3.1M |
$2.3M |
$776K |
$8.1M |
| Jan 2028 |
$5.4M |
$2.3M |
$3.1M |
$7.4M |