Income Breakdown
| TV Revenue | $446K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $11K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $3.2M |
Expense Breakdown
| Player Wages | $595K |
| Staff Wages | $59K |
| Transfer Amortization | $19K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $152K |
| Facility Maintenance | $247K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$3.7M |
$1.1M |
$2.6M |
$17.1M |
| Jan 2027 |
$2.3M |
$853K |
$1.4M |
$14.4M |
| Dec 2026 |
$465K |
$854K |
$-389K |
$13.0M |
| Nov 2026 |
$559K |
$872K |
$-314K |
$13.3M |
| Oct 2026 |
$553K |
$1.6M |
$-1.0M |
$13.6M |
| Sep 2026 |
$15.6M |
$1.9M |
$13.7M |
$15.6M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.9M |