Income Breakdown
| TV Revenue | $1.9M |
| TV Placement Bonus | $191K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.4M |
| Staff Wages | $41K |
| Transfer Amortization | $108K |
| Debt Interest | $125K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $145K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$3.3M |
$4.8M |
$-1.6M |
$-21.2M |
| Aug 2028 |
$2.8M |
$3.7M |
$-956K |
$-19.8M |
| Jul 2028 |
$6.7M |
$4.7M |
$2.0M |
$-18.6M |
| Jun 2028 |
$3.4M |
$5.4M |
$-2.0M |
$-19.9M |
| May 2028 |
$3.6M |
$8.3M |
$-4.7M |
$-17.9M |
| Apr 2028 |
$3.2M |
$4.9M |
$-1.6M |
$-13.3M |
| Mar 2028 |
$3.4M |
$4.8M |
$-1.5M |
$-11.8M |
| Feb 2028 |
$3.1M |
$5.4M |
$-2.2M |
$-10.4M |
| Jan 2028 |
$3.3M |
$4.5M |
$-1.2M |
$-8.2M |
| Dec 2027 |
$2.6M |
$4.1M |
$-1.5M |
$-7.1M |
| Nov 2027 |
$2.8M |
$4.2M |
$-1.4M |
$-5.7M |
| Oct 2027 |
$2.4M |
$5.7M |
$-3.3M |
$-4.3M |