Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| Matchday Revenue | $51K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $758K |
| Staff Wages | $8K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2029 |
$1.8M |
$840K |
$978K |
$-9.5M |
| Sep 2029 |
$1.8M |
$781K |
$1.0M |
$-10.4M |
| Aug 2029 |
$1.9M |
$1.1M |
$798K |
$-11.5M |
| Jul 2029 |
$1.9M |
$826K |
$1.0M |
$-12.3M |
| Jun 2029 |
$1.9M |
$813K |
$1.1M |
$-13.3M |
| May 2029 |
$1.9M |
$815K |
$1.1M |
$-14.4M |
| Apr 2029 |
$735K |
$830K |
$-95K |
$-15.4M |
| Mar 2029 |
$733K |
$712K |
$21K |
$-15.3M |
| Feb 2029 |
$772K |
$747K |
$24K |
$-15.3M |
| Jan 2029 |
$1.1M |
$1.4M |
$-338K |
$-15.4M |
| Dec 2028 |
$717K |
$834K |
$-116K |
$-15.0M |
| Nov 2028 |
$716K |
$811K |
$-95K |
$-14.9M |