Income Breakdown
| TV Revenue | $40K |
| TV Placement Bonus | $4K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $4K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $20K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $677K |
| Staff Wages | $12K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $62K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$71K |
$821K |
$-749K |
$-6.4M |
| Jun 2027 |
$76K |
$1.1M |
$-1.0M |
$-5.6M |
| May 2027 |
$31K |
$697K |
$-665K |
$-4.6M |
| Apr 2027 |
$28K |
$604K |
$-576K |
$-3.9M |
| Mar 2027 |
$27K |
$601K |
$-574K |
$-3.4M |
| Feb 2027 |
$8K |
$567K |
$-559K |
$-2.8M |
| Jan 2027 |
$507K |
$639K |
$-132K |
$-2.2M |
| Dec 2026 |
$8K |
$528K |
$-519K |
$-2.1M |
| Nov 2026 |
$8K |
$509K |
$-501K |
$-1.6M |
| Oct 2026 |
$8K |
$1.3M |
$-1.3M |
$-1.1M |
| Sep 2026 |
$8K |
$325K |
$-317K |
$183K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$500K |