Income Breakdown
| TV Revenue | $3.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.0M |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $263K |
| Facility Maintenance | $736K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2030 |
$3.6M |
$6.0M |
$-2.4M |
$25.4M |
| May 2030 |
$4.0M |
$6.4M |
$-2.4M |
$27.9M |
| Apr 2030 |
$4.0M |
$7.1M |
$-3.1M |
$30.3M |
| Mar 2030 |
$3.9M |
$6.8M |
$-2.9M |
$33.4M |
| Feb 2030 |
$4.4M |
$6.6M |
$-2.2M |
$36.3M |
| Jan 2030 |
$6.0M |
$4.9M |
$1.1M |
$38.5M |
| Dec 2029 |
$3.8M |
$4.9M |
$-1.0M |
$37.3M |
| Nov 2029 |
$3.8M |
$5.1M |
$-1.3M |
$38.3M |
| Oct 2029 |
$3.8M |
$6.7M |
$-2.9M |
$39.6M |
| Sep 2029 |
$3.8M |
$6.8M |
$-3.0M |
$42.5M |
| Aug 2029 |
$3.9M |
$5.5M |
$-1.6M |
$45.5M |
| Jul 2029 |
$4.1M |
$6.8M |
$-2.8M |
$47.1M |