Income Breakdown
| TV Revenue | $738K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $38K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $37K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $494K |
| Staff Wages | $39K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $58K |
| Facility Maintenance | $115K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$812K |
$706K |
$106K |
$317K |
| Jul 2027 |
$768K |
$698K |
$71K |
$211K |
| Jun 2027 |
$1.5M |
$683K |
$813K |
$141K |
| May 2027 |
$777K |
$682K |
$94K |
$-672K |
| Apr 2027 |
$780K |
$691K |
$89K |
$-766K |
| Mar 2027 |
$791K |
$666K |
$125K |
$-855K |
| Feb 2027 |
$222K |
$696K |
$-473K |
$-981K |
| Jan 2027 |
$212K |
$672K |
$-460K |
$-507K |
| Dec 2026 |
$74K |
$622K |
$-549K |
$-48K |
| Nov 2026 |
$85K |
$607K |
$-522K |
$501K |
| Oct 2026 |
$73K |
$739K |
$-666K |
$1.0M |
| Sep 2026 |
$66K |
$377K |
$-312K |
$1.7M |