Income Breakdown
| TV Revenue | $13.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $3.6M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.9M |
| Staff Wages | $48K |
| Transfer Amortization | $60K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $840K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$19.0M |
$5.8M |
$13.2M |
$69.3M |
| Dec 2028 |
$8.3M |
$5.8M |
$2.5M |
$56.0M |
| Nov 2028 |
$8.2M |
$6.1M |
$2.1M |
$53.4M |
| Oct 2028 |
$8.0M |
$6.2M |
$1.8M |
$51.2M |
| Sep 2028 |
$9.7M |
$6.2M |
$3.5M |
$49.3M |
| Aug 2028 |
$7.9M |
$5.4M |
$2.5M |
$45.8M |
| Jul 2028 |
$15.6M |
$6.4M |
$9.2M |
$43.2M |
| Jun 2028 |
$6.5M |
$5.2M |
$1.3M |
$36.9M |
| May 2028 |
$7.8M |
$5.5M |
$2.3M |
$35.6M |
| Apr 2028 |
$6.6M |
$5.7M |
$987K |
$33.3M |
| Mar 2028 |
$9.2M |
$5.7M |
$3.5M |
$32.4M |
| Feb 2028 |
$5.9M |
$4.9M |
$1.1M |
$28.8M |