Income Breakdown
| TV Revenue | $5.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $295K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.1M |
| Staff Wages | $15K |
| Transfer Amortization | $217K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $820K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2029 |
$5.9M |
$4.1M |
$1.7M |
$64.0M |
| Jun 2029 |
$16.6M |
$3.5M |
$13.1M |
$62.4M |
| May 2029 |
$5.8M |
$3.6M |
$2.2M |
$49.1M |
| Apr 2029 |
$5.9M |
$4.6M |
$1.3M |
$46.7M |
| Mar 2029 |
$5.8M |
$4.8M |
$952K |
$45.2M |
| Feb 2029 |
$5.8M |
$4.7M |
$1.1M |
$44.0M |
| Jan 2029 |
$6.3M |
$4.3M |
$2.0M |
$49.2M |
| Dec 2028 |
$5.7M |
$4.7M |
$999K |
$47.1M |
| Nov 2028 |
$5.7M |
$4.1M |
$1.6M |
$46.0M |
| Oct 2028 |
$5.6M |
$4.6M |
$994K |
$44.4M |
| Sep 2028 |
$5.0M |
$3.7M |
$1.3M |
$43.3M |
| Aug 2028 |
$4.9M |
$2.7M |
$2.2M |
$41.9M |