Income Breakdown
| TV Revenue | $621K |
| Matchday Revenue | $38K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $57K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $418K |
| Staff Wages | $7K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Nov 2028 |
$716K |
$494K |
$221K |
$-4.4M |
| Oct 2028 |
$701K |
$736K |
$-35K |
$-4.7M |
| Sep 2028 |
$706K |
$526K |
$180K |
$-4.6M |
| Aug 2028 |
$275K |
$533K |
$-258K |
$-4.8M |
| Jul 2028 |
$2.7M |
$507K |
$2.2M |
$-4.5M |
| Jun 2028 |
$69K |
$472K |
$-403K |
$-6.7M |
| May 2028 |
$69K |
$472K |
$-403K |
$-6.3M |
| Apr 2028 |
$68K |
$476K |
$-407K |
$-5.9M |
| Mar 2028 |
$72K |
$480K |
$-408K |
$-5.5M |
| Feb 2028 |
$2.6M |
$442K |
$2.1M |
$-5.1M |
| Jan 2028 |
$452K |
$850K |
$-398K |
$-7.2M |
| Dec 2027 |
$71K |
$506K |
$-435K |
$-6.8M |