Income Breakdown
| TV Revenue | $989K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $80K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $37K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $228K |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $590K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2028 |
$1.1M |
$834K |
$272K |
$1.1M |
| Jul 2028 |
$1.1M |
$875K |
$192K |
$874K |
| Jun 2028 |
$422K |
$275K |
$147K |
$682K |
| May 2028 |
$425K |
$231K |
$194K |
$535K |
| Apr 2028 |
$429K |
$256K |
$173K |
$341K |
| Mar 2028 |
$486K |
$258K |
$228K |
$167K |
| Feb 2028 |
$483K |
$226K |
$257K |
$-61K |
| Jan 2028 |
$482K |
$265K |
$216K |
$-317K |
| Dec 2027 |
$775K |
$226K |
$549K |
$-534K |
| Nov 2027 |
$485K |
$280K |
$205K |
$-1.1M |
| Oct 2027 |
$136K |
$261K |
$-125K |
$-1.3M |
| Sep 2027 |
$26K |
$304K |
$-278K |
$-1.2M |