Income Breakdown
| TV Revenue | $957K |
| Matchday Revenue | $153K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $44K |
| Facility Maintenance | $80K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$1.3M |
$1.7M |
$-455K |
$-1.4M |
| Dec 2028 |
$1.3M |
$1.5M |
$-233K |
$-945K |
| Nov 2028 |
$1.3M |
$1.5M |
$-280K |
$-712K |
| Oct 2028 |
$1.3M |
$1.8M |
$-592K |
$-432K |
| Sep 2028 |
$1.2M |
$1.4M |
$-211K |
$160K |
| Aug 2028 |
$1.3M |
$1.3M |
$-59K |
$372K |
| Jul 2028 |
$1.8M |
$1.6M |
$204K |
$431K |
| Jun 2028 |
$1.3M |
$1.4M |
$-79K |
$226K |
| May 2028 |
$1.3M |
$2.0M |
$-738K |
$305K |
| Apr 2028 |
$1.3M |
$1.7M |
$-371K |
$1.0M |
| Mar 2028 |
$1.3M |
$1.9M |
$-572K |
$1.4M |
| Feb 2028 |
$1.4M |
$2.0M |
$-603K |
$2.0M |