Income Breakdown
| TV Revenue | $39.4M |
| TV Placement Bonus | $1.1M |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $20.1M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $17.6M |
| Staff Wages | $92K |
| Transfer Amortization | $450K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $111K |
| Facility Maintenance | $859K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$62.3M |
$19.2M |
$43.2M |
$93.4M |
| May 2027 |
$8.9M |
$21.5M |
$-12.5M |
$49.8M |
| Apr 2027 |
$9.4M |
$35.8M |
$-26.4M |
$61.9M |
| Mar 2027 |
$9.4M |
$23.1M |
$-13.6M |
$87.8M |
| Feb 2027 |
$23.4M |
$21.1M |
$2.3M |
$101.0M |
| Jan 2027 |
$10.4M |
$20.8M |
$-10.4M |
$98.2M |
| Dec 2026 |
$9.6M |
$20.6M |
$-11.1M |
$108.2M |
| Nov 2026 |
$9.6M |
$21.3M |
$-11.7M |
$118.8M |
| Oct 2026 |
$9.6M |
$29.4M |
$-19.8M |
$130.0M |
| Sep 2026 |
$19.2M |
$38.7M |
$-19.5M |
$149.4M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$190.5M |