Income Breakdown
| TV Revenue | $130K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $6K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $4K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $124K |
| Staff Wages | $9K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $109K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$140K |
$242K |
$-102K |
$1.4M |
| Jun 2028 |
$96K |
$229K |
$-133K |
$1.5M |
| May 2028 |
$97K |
$205K |
$-108K |
$1.6M |
| Apr 2028 |
$114K |
$231K |
$-118K |
$1.7M |
| Mar 2028 |
$30K |
$176K |
$-146K |
$1.8M |
| Feb 2028 |
$31K |
$245K |
$-213K |
$2.0M |
| Jan 2028 |
$41K |
$164K |
$-123K |
$2.2M |
| Dec 2027 |
$21K |
$162K |
$-141K |
$2.3M |
| Nov 2027 |
$19K |
$159K |
$-141K |
$2.5M |
| Oct 2027 |
$23K |
$171K |
$-148K |
$2.6M |
| Sep 2027 |
$3.7M |
$101K |
$3.6M |
$2.8M |
| Aug 2027 |
$23K |
$100K |
$-77K |
$-792K |