Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| TV Placement Bonus | $123K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $72K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $151K |
| Loan Fees (In) | $7K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $856K |
| Staff Wages | $31K |
| Transfer Amortization | $266K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $20K |
| Facility Maintenance | $833K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$8.4M |
$2.0M |
$6.4M |
$68.5M |
| Nov 2028 |
$7.9M |
$1.9M |
$6.0M |
$61.8M |
| Oct 2028 |
$4.8M |
$1.9M |
$2.8M |
$55.6M |
| Sep 2028 |
$17.2M |
$1.8M |
$15.4M |
$52.5M |
| Aug 2028 |
$1.4M |
$2.2M |
$-806K |
$36.8M |
| Jul 2028 |
$1.3M |
$2.0M |
$-654K |
$37.3M |
| Jun 2028 |
$1.6M |
$2.0M |
$-404K |
$38.7M |
| May 2028 |
$1.6M |
$2.2M |
$-596K |
$38.9M |
| Apr 2028 |
$1.5M |
$1.8M |
$-290K |
$39.2M |
| Mar 2028 |
$1.6M |
$1.6M |
$-3K |
$39.3M |
| Feb 2028 |
$1.9M |
$1.6M |
$269K |
$39.0M |
| Jan 2028 |
$2.0M |
$1.6M |
$411K |
$39.5M |