Income Breakdown
| TV Revenue | $5.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $2.4M |
Expense Breakdown
| Player Wages | $6.2M |
| Staff Wages | $52K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $302K |
| Facility Maintenance | $976K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2027 |
$8.7M |
$7.6M |
$1.2M |
$78.1M |
| Aug 2027 |
$6.5M |
$11.7M |
$-5.2M |
$76.9M |
| Jul 2027 |
$6.9M |
$14.8M |
$-7.9M |
$82.1M |
| Jun 2027 |
$21.6M |
$8.7M |
$12.9M |
$89.9M |
| May 2027 |
$9.4M |
$8.9M |
$516K |
$77.0M |
| Apr 2027 |
$8.4M |
$9.2M |
$-787K |
$76.5M |
| Mar 2027 |
$9.2M |
$11.6M |
$-2.4M |
$77.3M |
| Feb 2027 |
$9.7M |
$12.4M |
$-2.6M |
$79.7M |
| Jan 2027 |
$7.8M |
$7.0M |
$800K |
$82.3M |
| Dec 2026 |
$6.7M |
$6.9M |
$-215K |
$81.5M |
| Nov 2026 |
$6.7M |
$7.1M |
$-399K |
$81.7M |
| Oct 2026 |
$8.3M |
$10.2M |
$-2.0M |
$82.1M |