Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $34K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $33K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.4M |
| Staff Wages | $78K |
| Transfer Amortization | $25K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $10K |
| Facility Maintenance | $346K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2027 |
$1.7M |
$1.9M |
$-167K |
$3.2M |
| Feb 2027 |
$1.7M |
$1.7M |
$-25K |
$3.3M |
| Jan 2027 |
$4.3M |
$1.3M |
$3.0M |
$3.3M |
| Dec 2026 |
$1.6M |
$1.3M |
$358K |
$241K |
| Nov 2026 |
$478K |
$1.4M |
$-903K |
$-142K |
| Oct 2026 |
$584K |
$1.7M |
$-1.1M |
$735K |
| Sep 2026 |
$442K |
$1.2M |
$-742K |
$1.8M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$3.8M |