Income Breakdown
| TV Revenue | $6.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $402K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.0M |
| Staff Wages | $38K |
| Transfer Amortization | $20K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $684K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$6.8M |
$2.7M |
$4.1M |
$22.3M |
| Aug 2028 |
$7.1M |
$2.8M |
$4.3M |
$18.2M |
| Jul 2028 |
$6.7M |
$2.6M |
$4.1M |
$13.9M |
| Jun 2028 |
$6.0M |
$2.4M |
$3.6M |
$10.2M |
| May 2028 |
$2.7M |
$2.0M |
$729K |
$6.6M |
| Apr 2028 |
$2.5M |
$1.9M |
$617K |
$5.9M |
| Mar 2028 |
$2.5M |
$1.8M |
$769K |
$5.3M |
| Feb 2028 |
$4.0M |
$4.7M |
$-668K |
$4.5M |
| Jan 2028 |
$6.5M |
$1.5M |
$5.0M |
$5.5M |
| Dec 2027 |
$2.5M |
$1.0M |
$1.5M |
$505K |
| Nov 2027 |
$2.5M |
$1.0M |
$1.5M |
$-964K |
| Oct 2027 |
$1.8M |
$1.1M |
$743K |
$-2.5M |