Income Breakdown
| TV Revenue | $6.8M |
| TV Placement Bonus | $680K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $9.7M |
| Staff Wages | $72K |
| Transfer Amortization | $558K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $783K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2028 |
$8.6M |
$11.2M |
$-2.5M |
$22.1M |
| Jul 2028 |
$8.7M |
$16.8M |
$-8.1M |
$24.0M |
| Jun 2028 |
$46.0M |
$17.3M |
$28.7M |
$31.6M |
| May 2028 |
$8.7M |
$16.3M |
$-7.6M |
$2.4M |
| Apr 2028 |
$8.6M |
$15.6M |
$-7.0M |
$9.4M |
| Mar 2028 |
$8.5M |
$14.7M |
$-6.2M |
$15.8M |
| Feb 2028 |
$8.4M |
$15.8M |
$-7.4M |
$21.5M |
| Jan 2028 |
$7.3M |
$15.6M |
$-8.2M |
$28.3M |
| Dec 2027 |
$7.0M |
$16.5M |
$-9.6M |
$36.0M |
| Nov 2027 |
$8.2M |
$23.0M |
$-14.8M |
$45.0M |
| Oct 2027 |
$8.3M |
$16.6M |
$-8.3M |
$59.2M |
| Sep 2027 |
$7.0M |
$14.7M |
$-7.7M |
$66.9M |