Income Breakdown
| TV Revenue | $6.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $6.2M |
| Staff Wages | $76K |
| Transfer Amortization | $338K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.3M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$10.2M |
$8.0M |
$2.3M |
$211.0M |
| Feb 2029 |
$21.8M |
$8.3M |
$13.5M |
$208.4M |
| Jan 2029 |
$33.6M |
$8.9M |
$24.6M |
$194.6M |
| Dec 2028 |
$16.2M |
$9.0M |
$7.2M |
$169.6M |
| Nov 2028 |
$19.1M |
$10.5M |
$8.6M |
$162.0M |
| Oct 2028 |
$14.4M |
$9.6M |
$4.8M |
$153.1M |
| Sep 2028 |
$24.6M |
$8.4M |
$16.2M |
$148.0M |
| Aug 2028 |
$7.2M |
$8.4M |
$-1.2M |
$131.4M |
| Jul 2028 |
$7.9M |
$9.7M |
$-1.7M |
$132.3M |
| Jun 2028 |
$8.4M |
$9.0M |
$-626K |
$133.7M |
| May 2028 |
$8.4M |
$11.0M |
$-2.6M |
$134.0M |
| Apr 2028 |
$9.5M |
$10.0M |
$-506K |
$136.2M |