Income Breakdown
| TV Revenue | $2.9M |
| TV Placement Bonus | $291K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $102K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.9M |
| Staff Wages | $28K |
| Transfer Amortization | $29K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $66K |
| Facility Maintenance | $726K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$3.6M |
$2.8M |
$844K |
$22.5M |
| Nov 2028 |
$3.7M |
$2.7M |
$943K |
$21.6M |
| Oct 2028 |
$2.9M |
$3.2M |
$-349K |
$20.7M |
| Sep 2028 |
$2.7M |
$2.1M |
$581K |
$21.0M |
| Aug 2028 |
$2.7M |
$2.9M |
$-225K |
$20.4M |
| Jul 2028 |
$2.7M |
$1.9M |
$803K |
$20.6M |
| Jun 2028 |
$5.1M |
$2.0M |
$3.0M |
$20.0M |
| May 2028 |
$2.8M |
$2.0M |
$795K |
$17.0M |
| Apr 2028 |
$2.8M |
$2.0M |
$767K |
$16.1M |
| Mar 2028 |
$2.8M |
$2.1M |
$707K |
$15.3M |
| Feb 2028 |
$2.9M |
$2.5M |
$391K |
$14.6M |
| Jan 2028 |
$3.0M |
$2.1M |
$867K |
$14.2M |