Income Breakdown
| TV Revenue | $999K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $72K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $541K |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $273K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $16K |
| Facility Maintenance | $643K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$4.0M |
$1.5M |
$2.5M |
$14.8M |
| Aug 2028 |
$1.2M |
$1.8M |
$-563K |
$12.3M |
| Jul 2028 |
$1.2M |
$1.6M |
$-400K |
$13.1M |
| Jun 2028 |
$1.1M |
$1.6M |
$-562K |
$14.1M |
| May 2028 |
$1.3M |
$1.7M |
$-340K |
$14.4M |
| Apr 2028 |
$1.5M |
$1.5M |
$34K |
$14.5M |
| Mar 2028 |
$1.7M |
$1.3M |
$438K |
$14.2M |
| Feb 2028 |
$1.6M |
$1.1M |
$550K |
$13.6M |
| Jan 2028 |
$1.8M |
$1.0M |
$754K |
$21.3M |
| Dec 2027 |
$2.1M |
$1.0M |
$1.0M |
$20.5M |
| Nov 2027 |
$1.5M |
$1.0M |
$493K |
$19.4M |
| Oct 2027 |
$1.5M |
$2.8M |
$-1.3M |
$18.9M |