Income Breakdown
| TV Revenue | $1.0M |
| TV Placement Bonus | $102K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $559K |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $848K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2030 |
$1.3M |
$1.4M |
$-117K |
$76.9M |
| May 2030 |
$1.4M |
$1.4M |
$43K |
$77.0M |
| Apr 2030 |
$1.3M |
$1.4M |
$-81K |
$77.0M |
| Mar 2030 |
$1.3M |
$1.4M |
$-59K |
$77.0M |
| Feb 2030 |
$1.1M |
$1.6M |
$-552K |
$77.1M |
| Jan 2030 |
$2.9M |
$1.4M |
$1.5M |
$77.7M |
| Dec 2029 |
$3.3M |
$1.5M |
$1.8M |
$76.2M |
| Nov 2029 |
$3.3M |
$1.4M |
$1.9M |
$74.4M |
| Oct 2029 |
$2.1M |
$1.6M |
$516K |
$72.5M |
| Sep 2029 |
$4.5M |
$1.2M |
$3.3M |
$72.0M |
| Aug 2029 |
$880K |
$1.1M |
$-270K |
$68.6M |
| Jul 2029 |
$891K |
$1.4M |
$-510K |
$68.9M |