Income Breakdown
| TV Revenue | $261K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $7K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $475K |
| Staff Wages | $42K |
| Transfer Amortization | $13K |
| Debt Interest | $45K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $145K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$268K |
$721K |
$-453K |
$-4.5M |
| Jul 2027 |
$263K |
$716K |
$-453K |
$-4.1M |
| Jun 2027 |
$1.2M |
$758K |
$468K |
$-3.7M |
| May 2027 |
$256K |
$761K |
$-505K |
$-4.1M |
| Apr 2027 |
$271K |
$860K |
$-589K |
$-3.6M |
| Mar 2027 |
$66K |
$793K |
$-728K |
$-3.1M |
| Feb 2027 |
$93K |
$813K |
$-720K |
$-2.4M |
| Jan 2027 |
$71K |
$858K |
$-787K |
$-1.6M |
| Dec 2026 |
$71K |
$780K |
$-710K |
$-874K |
| Nov 2026 |
$55K |
$726K |
$-671K |
$-178K |
| Oct 2026 |
$45K |
$988K |
$-943K |
$480K |
| Sep 2026 |
$45K |
$535K |
$-490K |
$1.4M |