Income Breakdown
| TV Revenue | $3.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $88K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.5M |
| Staff Wages | $6K |
| Transfer Amortization | $9K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $741K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$3.8M |
$3.2M |
$624K |
$34.9M |
| Jul 2029 |
$3.2M |
$3.2M |
$48K |
$34.2M |
| Jun 2029 |
$3.3M |
$3.1M |
$203K |
$34.2M |
| May 2029 |
$3.3M |
$3.9M |
$-595K |
$34.0M |
| Apr 2029 |
$3.3M |
$3.1M |
$222K |
$34.5M |
| Mar 2029 |
$3.6M |
$2.7M |
$916K |
$34.3M |
| Feb 2029 |
$3.6M |
$2.3M |
$1.3M |
$33.4M |
| Jan 2029 |
$5.8M |
$2.5M |
$3.3M |
$32.5M |
| Dec 2028 |
$3.6M |
$2.3M |
$1.3M |
$29.2M |
| Nov 2028 |
$3.6M |
$2.5M |
$1.1M |
$27.9M |
| Oct 2028 |
$3.6M |
$2.7M |
$976K |
$26.9M |
| Sep 2028 |
$3.6M |
$2.7M |
$836K |
$25.9M |