Income Breakdown
| TV Revenue | $5.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $407K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.5M |
| Staff Wages | $44K |
| Transfer Amortization | $70K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $56K |
| Facility Maintenance | $858K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$5.9M |
$4.5M |
$1.4M |
$53.1M |
| Aug 2028 |
$6.2M |
$4.0M |
$2.1M |
$51.6M |
| Jul 2028 |
$7.7M |
$4.1M |
$3.6M |
$49.4M |
| Jun 2028 |
$15.4M |
$4.1M |
$11.3M |
$45.8M |
| May 2028 |
$6.0M |
$4.4M |
$1.6M |
$34.5M |
| Apr 2028 |
$6.1M |
$5.0M |
$1.1M |
$32.8M |
| Mar 2028 |
$6.1M |
$5.2M |
$845K |
$31.6M |
| Feb 2028 |
$5.9M |
$3.9M |
$2.0M |
$30.7M |
| Jan 2028 |
$6.1M |
$3.6M |
$2.5M |
$30.5M |
| Dec 2027 |
$5.8M |
$3.6M |
$2.2M |
$28.0M |
| Nov 2027 |
$6.5M |
$3.6M |
$2.9M |
$25.8M |
| Oct 2027 |
$9.0M |
$3.9M |
$5.0M |
$22.8M |