Income Breakdown
| TV Revenue | $2.4M |
| TV Placement Bonus | $238K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $151K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $20K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $648K |
| Staff Wages | $48K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $20K |
| Facility Maintenance | $912K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$3.0M |
$1.6M |
$1.4M |
$118.3M |
| Feb 2029 |
$3.0M |
$1.6M |
$1.4M |
$116.9M |
| Jan 2029 |
$7.4M |
$1.6M |
$5.8M |
$115.5M |
| Dec 2028 |
$11.7M |
$1.6M |
$10.2M |
$109.7M |
| Nov 2028 |
$8.9M |
$1.5M |
$7.4M |
$99.5M |
| Oct 2028 |
$5.5M |
$1.4M |
$4.1M |
$92.1M |
| Sep 2028 |
$18.7M |
$1.3M |
$17.4M |
$88.0M |
| Aug 2028 |
$3.0M |
$1.3M |
$1.7M |
$70.6M |
| Jul 2028 |
$4.0M |
$1.3M |
$2.7M |
$68.8M |
| Jun 2028 |
$3.1M |
$1.3M |
$1.8M |
$66.2M |
| May 2028 |
$3.1M |
$1.3M |
$1.8M |
$64.4M |
| Apr 2028 |
$6.3M |
$1.3M |
$5.0M |
$62.6M |