Income Breakdown
| TV Revenue | $4K |
| TV Placement Bonus | $432 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $225 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $397 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $81K |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $43K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$6K |
$269K |
$-263K |
$-2.9M |
| Jul 2027 |
$7K |
$268K |
$-261K |
$-2.7M |
| Jun 2027 |
$3K |
$265K |
$-262K |
$-2.4M |
| May 2027 |
$2K |
$279K |
$-277K |
$-2.1M |
| Apr 2027 |
$2K |
$262K |
$-260K |
$-1.9M |
| Mar 2027 |
$1K |
$254K |
$-252K |
$-1.6M |
| Feb 2027 |
$1K |
$249K |
$-248K |
$-1.3M |
| Jan 2027 |
$1K |
$296K |
$-294K |
$-1.1M |
| Dec 2026 |
$13K |
$238K |
$-225K |
$-800K |
| Nov 2026 |
$1K |
$236K |
$-235K |
$-575K |
| Oct 2026 |
$1K |
$260K |
$-258K |
$-340K |
| Sep 2026 |
$1K |
$233K |
$-232K |
$-82K |