Income Breakdown
| TV Revenue | $1.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.8M |
| Staff Wages | $27K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $10K |
| Facility Maintenance | $85K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$1.3M |
$1.9M |
$-614K |
$37K |
| Nov 2028 |
$1.3M |
$1.9M |
$-624K |
$652K |
| Oct 2028 |
$1.2M |
$3.0M |
$-1.8M |
$1.3M |
| Sep 2028 |
$1.2M |
$2.5M |
$-1.2M |
$3.0M |
| Aug 2028 |
$1.6M |
$2.5M |
$-913K |
$4.3M |
| Jul 2028 |
$2.4M |
$2.0M |
$433K |
$5.2M |
| Jun 2028 |
$1.5M |
$2.2M |
$-656K |
$4.8M |
| May 2028 |
$1.5M |
$2.8M |
$-1.3M |
$5.4M |
| Apr 2028 |
$1.5M |
$2.2M |
$-667K |
$6.7M |
| Mar 2028 |
$1.6M |
$2.2M |
$-596K |
$7.4M |
| Feb 2028 |
$1.6M |
$2.2M |
$-625K |
$8.0M |
| Jan 2028 |
$1.6M |
$2.2M |
$-630K |
$8.6M |