Income Breakdown
| TV Revenue | $6.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.8M |
| Staff Wages | $41K |
| Transfer Amortization | $6K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $66K |
| Facility Maintenance | $864K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$6.7M |
$4.8M |
$2.0M |
$65.3M |
| Aug 2028 |
$6.6M |
$4.8M |
$1.9M |
$63.3M |
| Jul 2028 |
$8.8M |
$4.7M |
$4.2M |
$61.4M |
| Jun 2028 |
$6.5M |
$4.4M |
$2.1M |
$57.2M |
| May 2028 |
$6.5M |
$4.6M |
$1.9M |
$55.1M |
| Apr 2028 |
$7.9M |
$5.2M |
$2.8M |
$53.2M |
| Mar 2028 |
$7.9M |
$3.8M |
$4.1M |
$50.5M |
| Feb 2028 |
$5.9M |
$3.7M |
$2.3M |
$46.4M |
| Jan 2028 |
$9.8M |
$3.6M |
$6.2M |
$44.4M |
| Dec 2027 |
$6.0M |
$3.6M |
$2.4M |
$38.2M |
| Nov 2027 |
$6.0M |
$3.7M |
$2.3M |
$35.8M |
| Oct 2027 |
$6.0M |
$4.2M |
$1.8M |
$33.5M |