Income Breakdown
| TV Revenue | $39K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $8K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $65K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $176K |
| Staff Wages | $12K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $94K |
| Loan Fees (Out) | $3K |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2028 |
$112K |
$411K |
$-298K |
$-6.3M |
| Jul 2028 |
$71K |
$430K |
$-359K |
$-6.0M |
| Jun 2028 |
$70K |
$399K |
$-328K |
$-5.6M |
| May 2028 |
$70K |
$394K |
$-325K |
$-5.3M |
| Apr 2028 |
$72K |
$394K |
$-322K |
$-5.0M |
| Mar 2028 |
$22K |
$376K |
$-354K |
$-4.7M |
| Feb 2028 |
$10K |
$377K |
$-367K |
$-4.3M |
| Jan 2028 |
$10K |
$484K |
$-474K |
$-3.9M |
| Dec 2027 |
$50K |
$300K |
$-251K |
$-3.5M |
| Nov 2027 |
$10K |
$346K |
$-336K |
$-3.2M |
| Oct 2027 |
$10K |
$359K |
$-349K |
$-2.9M |
| Sep 2027 |
$14K |
$312K |
$-298K |
$-2.5M |