Income Breakdown
| TV Revenue | $1.2M |
| TV Placement Bonus | $124K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $17K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $859K |
| Staff Wages | $26K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $239K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $155K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$1.6M |
$1.3M |
$341K |
$-16.3M |
| Jun 2028 |
$1.4M |
$1.2M |
$162K |
$-16.6M |
| May 2028 |
$501K |
$1.2M |
$-744K |
$-16.8M |
| Apr 2028 |
$498K |
$1.2M |
$-734K |
$-16.0M |
| Mar 2028 |
$160K |
$1.2M |
$-1.1M |
$-15.3M |
| Feb 2028 |
$232K |
$1.1M |
$-864K |
$-14.2M |
| Jan 2028 |
$1.0M |
$1.6M |
$-619K |
$-13.4M |
| Dec 2027 |
$176K |
$1.1M |
$-934K |
$-12.8M |
| Nov 2027 |
$177K |
$1.1M |
$-908K |
$-11.8M |
| Oct 2027 |
$179K |
$1.1M |
$-889K |
$-10.9M |
| Sep 2027 |
$181K |
$977K |
$-797K |
$-10.0M |
| Aug 2027 |
$179K |
$890K |
$-711K |
$-9.2M |