Income Breakdown
| TV Revenue | $3.7M |
| TV Placement Bonus | $371K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.8M |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $460K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $845K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$5.0M |
$5.1M |
$-92K |
$58.9M |
| Jul 2029 |
$4.6M |
$6.0M |
$-1.5M |
$58.5M |
| Jun 2029 |
$14.9M |
$5.5M |
$9.5M |
$59.5M |
| May 2029 |
$4.5M |
$5.1M |
$-604K |
$49.6M |
| Apr 2029 |
$4.4M |
$5.0M |
$-568K |
$49.7M |
| Mar 2029 |
$4.4M |
$5.0M |
$-569K |
$49.8M |
| Feb 2029 |
$15.5M |
$6.1M |
$9.4M |
$49.9M |
| Jan 2029 |
$4.8M |
$4.8M |
$15K |
$42.9M |
| Dec 2028 |
$4.4M |
$4.6M |
$-149K |
$42.5M |
| Nov 2028 |
$4.5M |
$5.6M |
$-1.1M |
$42.2M |
| Oct 2028 |
$4.5M |
$7.1M |
$-2.6M |
$42.9M |
| Sep 2028 |
$5.6M |
$4.8M |
$806K |
$45.1M |